İç Çamaşır Mağaza Dekorasyonları

İç Çamaşır Mağaza Dekorasyonları

 İç çamaşır mağaza dekorasyonları nasıl olur, nelere dikkat edilmeli beraber inceleyelim. Genellikle hanımların tercih ettiği mağazalardan biridir iç çamaşır mağazaları. Düzen, dekorasyon da genellikle zarif ve zevkli olmalıdır bu gibi ortamlarda. Hanımların rahatlıkla alışveriş etmesi için dekorasyon da yardımcınız sayılabilir. Bu tarz mağazalar ilk önce müşterileri vitrinde sunulan ürünlerle içeriye davet eder. Bu yüzden vitrin dekorasyonu göz ardı edilmemeli. İç çamaşırları mağaza vitrin dekorasyonlarında mat ışık kullanılması tavsiye olunur. Vitrinde cansız mankenler üzerinde pahalı ürünleri sergilemek müşteri psikolojisi olan “pahalı olan kalitelidir” fikrini çağrıştırır. Ama önemli olan püf noktası-vitrinde sergilenen pahalı ürünlerin fiyatı yazılı olan tabelaların olmamasıdır. Pahalı fiyat gören müşteriler mağazanızı pas geçebilir. İndirim zamanında ise tam tersi, kırmızı tabelalarla süslenen vitrinler müşterilerinizi kendine çeker.

ic-giyim-dekorasyon2

İçeriye giren müşteri rahat ortamla karşılaşmalı. Sonuçta alışveriş bir nevi dinlenmektir. İç çamaşırları satılan mağazalar için depo bölümüne fazla gerek duyulmaz. Her model için renk, beden çeşitleri bulunan raflar tezgâhın altında yerleştirilir. Bu raflar hem dekorasyona uyum sağlar, aynı zamanda fazla zaman kaybetmeden müşterilerinizin istediği ölçü ve renkleri sunmanıza yardım eder.

Dekorasyonun vazgeçilmezlerinden biri de aynalardır. İç çamaşırı mağazalarda boy aynaları deneme kabinlerinde kullanılır. Kabin içi rahatlığı ile küçük odayı hatırlatmalı. Rahatlıkla küçük oturma koltuğu ve duvarda birkaç askılık olması en önemli gerekçelerdendir.

Dekorasyon amaçlı mağazalarda canlı çiçekler, 3D formatlı duvar resimleri kullanıla bilir. Dekorasyon dendiğinde akla ilk gelen süs malzemeleri, mankenler, aynalar, aydınlatma sistemi, vitrinler olsa da, atlanmaması gereken diğer bir dekorasyon parçası da tüm saydıklarımızın sunulduğu kulağa hoş gelen müziktir.

Hiç mağazalarda seslendirilen müziklere dikkat ettiniz mi? Alışverişi zevkli kılan bir unsurdur müzik. Güzel olmalı seslendirilen parça. Unutmayın ki itici olan müzik ürünlerin her ne kadar güzel olmasına bakmadan müşterilerinizin mağazanı biran önce terk etmesine neden olabilir.

Dekorasyonda kullanılması için duvar kâğıdı düşünüyorsanız o zaman üzerinde az desen olan pastel tonlarına yakın ürünleri tercih etmelisiniz. Duvar kâğıdı değil de boya düşünür olursanız, gene aynı şekilde mat sakin renklere yönlenmeniz tavsiye olunur.

 

No Comments Yet.

Leave a comment