Hediyelik Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Hediyelik Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Milletçe çok fazla hediyeleştiğimizi söylemek isterim. Bununla alakalı birçok mağaza zincirinin kurulmasının da sebebi bu. Özellikle çok ilginç hediyeler dikkatimizi çekiyor. Sevdiklerimizi mutlu edecek ve onları sevindirecek hediyeler bulma konusunda kız veya erkek fark etmeksizin çok titiz davrandığımızı söylemem gerekir. Erkeklerin mağazalarla olan arası iyi değildir ama iş hediye olunca arayı aşmamak gerektiğini düşünüyor olabilirler. Sizde hediyelik eşya mağazası kurmak istiyorsanız, müşteri çekmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı şeylerin olduğunu bilmeniz gerekir. Normal bir dükkandan çok daha fazlasını hediyelik eşya satacağınız mağazanız için harcamanız gerekecek.

Hediyelik mağaza dekorasyonu nasıl oluyor?

Hediyelik eşya satan mağazaların dekorasyonlarında mükemmellik ön planda. Hiçbir şeyin sade olmadığını söylemem gerekir. En azından klasik mağazacılığın dışına çıkmış olan hediyelik mağaza dekorasyonundan bahsediyorum. Bazı mağazalarda örnek vermek gerekirse, kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Çünkü dekorasyon tasarımı bir evin dekorasyonunu andıracak ayrıntılarla donatılmış. Yerlerdeki parkelerden, raflara kadar sıcak ve samimi bir dekorasyon kurgulanmış.

hediyelik-magaza-dekorasyonu

Sizde hediyelik eşya mağazanızda canlı renklere yer vermeniz gerekir. Böylece daha samimi ve heyecanlı bir dekorasyona imza atmış olursuz. Bir hediyelik eşya mağazasında raf sistemleri ve teşhir sistemlerinin altına koyulan kırmızı ve beyaz figürlü zarlar çok güzel bir görüntü yaratmıştı. Aynı şekilde bir başka mağaza içerisinde orta kısma konumlandırılan masa üstlerindeki birbirinden değişik aksesuarlar hediyelik eşya mağazasına çok uygun olmuştu.

Koyu renkler kullanılıyor mu?

Birçok hediyelik eşya mağazasında canlı renklerin tercih edildiğini bir kez daha yazalım. Bir diğer tercih olarak, koyu renklerin kullanıldığını da söyleyelim. Ancak koyu renkler raf sistemlerindeki canlı renklerle uyum sağlayacak şekilde yapılandırıldığı için yine çok farlı bir tasarımın ortaya çıkıyor. Aynı zamanda ışıklandırma da yapılacak değişikliklerle, ortamın çok daha egzotik olması sağlanabiliyor. Hediyelik eşya mağazalarında kişilerin hediye çeşitlerini iyi görebilmeleri için ışıklandırma ve konumlandırmanın çok önemli olduğunu unutmayın. bu sebeple duvardan duvara raf sistemlerine hediyeleri tıkış tıkış doldurmayın. Böyle bir dekorasyon tercihi müşterileri rahatsız eder.

 

No Comments Yet.

Leave a comment