Gözlük Mağazası Dekorasyon Önerileri

Gözlük Mağazası Dekorasyon Önerileri

Ülkemizde gözlük mağazası adı altında birçok büyüklü ve küçüklü işletme mevcut. Peki, bu işletmeler pazarlama ve satış konusunda nasıl bir yol izliyor. Gerek güneş gözlüğü ve gerekse göz bozukluğu için alınan gözlükleri almak istediğimizde dikkat ettiğimiz şeyler neler olur?

gozlukmagazasi2

Aslında hepimiz herhangi bir ürün almak istediğimizde alış veriş yapacağımız mağazanın dış görünüşüne bakmıyor muyuz? Özellikle güzellik ve sağlık unsuru olan gözlükleri satın alırken yakışması, sağlıklı olması ve de tabi ki fiyatı.

Mağazaların dış görünüşleri olan vitrinlerin dekorasyonu nasıl olmalı? Gözlük mağazası dekorasyon önerileri veren ve bu iş üzerine çalışan birçok firma mevcuttur.

Öneriler konusuna değinirsek öncelikle elinizde olan işletmenin genişliği ve bu genişliğe göre dikkat çekici bir vitrin hazırlanması gerekir..

Peki, işletmenizin yeri hazır, vitrin önerileri konusunda ne yapmalı ve nasıl dikkat çekmeli? Bu işe emek vererek emeğinizin karşılığı almak elbette önemli. Gözlük işinde daha öncede belirttiğimiz gibi pek çok büyük firma var. Bu firmaların bu işe başlayacak belgeleri olan kişilere bayilik verdiği ve vitrin ve benzeri işleri kendilerinin çözümlediğini de belirtelim.

Siz bu tarz bir bayilik almadan kendi işinizi yapmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle işletmenizin yeri ve kullanacağınız mekan dikkatli seçilmeli. Gözlük stantları karanlık veya göz yorucu şekilde aydınlık olmamalı. Dikkat çekici olması gereken stantlarda müşterilerin modelleri deneyebilmesi ve yüz yapılarına uygun olan gözlüğü bulması için ulaşılabilir olması da şart.

Stantların temiz ve göz alıcı olması gerektiği ve lekeli olan ürünleri müşteriyi uzaklaştırıcı bir unsur olduğu da belirtelim. Ancak bu işe girecekseniz elbette ki profesyonel olarak vitrin dizayn işi ile çalışan kişilerden destek alınmasında fayda var. Bazı küçük bilgiler vermek gerekir ise; Vitrin temaları genellikle açık renk üzerine dikkat çekici olan farklı tezat renkler ile renklendirilmelidir.

Unutmayın düz renklerin yanında farklı renkler dikkat çekici ortamlar yaratır. Özellikle aynaların dikkatli kullanılması mekanının ve vitrinlerin daha geniş ve ferah gözükmesini sağlar. Ürünlerdeki çeşitlilik ve müşterilere gösterilecek güler yüz ile yeni işinizin güzel kazançlar getirmesini dileriz.

No Comments Yet.

Leave a comment