Giyim Mağazası Dekorları

Giyim Mağazası Dekorları

Aslına bakarsanız mağaza dekorasyonu yapmak çok zevkli bir iş gibi görünse de, aynı zamanda dikkatli de olunması gereken bir iştir. Zira bu işi yaparken, gerekli konsepti ve renkleri uygun şekilde seçmezseniz, göz yorucu ve uyumsuz bir ortam yaratabilirsiniz. Bu iç işin doğru hedefe ulaşmak istiyorsanız eğer, hedef kitlenizi belirleyip ona göre konsept seçmeniz ve renk kombinasyonu kurmanız gerekmektedir. Giyim mağazası dekorları birçok şekilde olabilir.

Şimdi size genç giyim mağazası satan bir örnek dekorasyon tanımı yapmak istiyoruz. Tahmin edilebileceği gibi bir genç mağazası enerjik renklerden ve yine enerji veren bir konseptten oluşmalıdır. Biz bu konseptimizde güneşi, güneş ışığını ve dolayısıyla sarı-turuncu ve ana renk olarak ta, bejden faydalanacağız.

Dikdörtgen bir mekanı baz alacak olursak, yerde bej leke tutmayan bir halıflex, yanı sıra girişte sağ duvardan başlamak üzere bej renkli duvar devam ederken hemen sağ duvar dibine, duvar boyunca katlanabilecek giyim eşyalarını yerleştirebileceğiniz, göz göz raflara sahip ayaklı yer stantlarından kullanabilirsiniz. Büyük vuruşu da tam karşınıza gelen duvarda yapıp, turuncu duvar boyası kullanabilirsiniz. Bu duvar üzerine güneş ışığı efekti verecek olan güneş sarısı ledler yerleştirerek, önüne beyaz bir panel monte ederek, kom binlediğiniz 4-5 takım kıyafeti sergileyebilirsiniz. Mağazanın ortasında yine yandaki ayaklı – gözlü rafların tarzında, bu kez 3 adet masa ürün standından faydalanabilirsiniz. Bu şekilde tişörtleri hem buraya, hem de az önce bahsettiğimiz giriş sağ duvarındaki raflarınızda da sergileyebileceksiniz.

Eğer mağazanıza biraz daha mistik, gizemli bir hava katmak isterseniz de bir mağara ya da eski bir han ambiyansı çizebilirsiniz. Bunu yaparken fazla karanlık olmaması adına 2 ya da 1 duvarı krem ya da griye boyarken, kalan duvarlarda taş efekti veren, tuğla duvar kâğıdı kaplatabilirsiniz. Kaplamadan evvel alçıpenle duvar bölücüsü yuvarlak, kan kapısı şeklinde yaparsanız, tam bir han kapısı efekti oluşturabilirsiniz. Bir duvarın içine niş yapıp, üzerini de tuğla duvar kâğıdıyla kapladığınızda, sanki çıkışı olmayan bir mağara efekti oluşturmuş olursunuz. Bu tarz bir mağazaya modern ürün stantları ve tezgâhları koyamazsınız. Bu yüzden eskitme raflar ve masalar kullanmanız gerekir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment