Giyim Mağazası Dekorasyonları

Giyim Mağazası Dekorasyonları

Giyim Mağazası Dekorasyonları

Giyim Mağazası Dekorasyonları

Giyim mağazası dekorasyonları yaparken mağazanızın şeklini, metrekare hesabını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer mağazanız genişse farklı dekorasyon şekillerinde döşemeli, ufaksa yine farklı tasarımlara yönelmelisiniz. Yanı sıra aydınlık bir caddeye bakıyorsa, yine renkleri ve aydınlatmayı ona göre yapmalı, ara karanlık sokaktaysa veya alış veriş merkezinin içinde yer alıyorsa buna göre hareket etmelisiniz. Bunların yanında erkek mağazasıysa farlı renk ve dekorasyon türleri, bayan mağazasıysa, yine değişik tasarımlar kullanmalısınız.

Örneğin giyim mağazanız takım elbise ve gömlek satan bir erkek mağazasıysa, 1 -2 ya da 3 renkten faydalanarak sade bir tasarım yapabilirsiniz. Örneğin: beyaz tonunda bir duvarın yarısı boyunca ayırdığınız küçük gözlerden oluşan led aydınlatmalı dolaba, gayet düzgünce sıralanmış farklı renklerde, onlarca gömlek yerleştirebilirsiniz. Bu reyonu gömlek reyonu olarak ayırdıktan sonra duvarın ortasını bir boy aynasıyla ayırarak, kalan kısmı duvarda 4 adet göz ayırarak buraya yerleştirdiğiniz askı boruları sayesinde takım elbiselerin, ceket ve pantolon ürünlerini asabilirsiniz. Mağazanın Tam karşısına ortada konuşlanmış, bir erkek takım elbisesinin gösteriminin yapıldığı büyük bir fotoğraf asabilirsiniz. Sol tarafta bırakılmış boş duvarı da aksesuarlara, erkek şapkaları, atkılar, bereler, gözlükler veya birkaç çift ayakkabı teşhiri için istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bizim önerimize göre kasa ünitesi ya dip duvarın solunda ya da giriş sol duvarın bir bölümünde olmalı, müşterilere girer girmez sağ kolda yanlış bir intiba bırakmasın. Yine mağaza ortasında beyaz ortama yardımcı renk katmak amaçlı, siyah ayakları bulunan cam yuvarlak ve dikdörtgen 2 adet ürün standı koymalısınız. Burada ister katlı giyim ürünleri teşhiri yapabilir, isterseniz de, boş tutarak ürünleri açıp göstermek amaçlı kullanılan masalar olarak ta kullanabilirsiniz. Bizim tercihimize göre giyinme kabinleri yine mağazanın en dip duvarında sol, ya da sağ köşelerde olmalı. Çünkü mağazanın çekici noktalarını öldürmemek gerekir. Hatta mağaza arkasında yaratılmış 2. bir bölme tarzında geçilen kabinlerden olabilir. Zira hem kolay bulunabilir olup, hem de ulu orta bir yerde olmamalı ki, insanlar denedikleri elbiseleri rahat rahat deneyebilsin. Kabinlerin muhafazası perde yerine bölmeli tarzda kapı modeline sahip olanlardan olmalı. Zira perdelerin açılma endişesi taşınmamış olacaktır.

Giyim Mağazası Dekorasyonları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

No Comments Yet.

Leave a comment