Giyim Mağazaları Dekorasyonları

Giyim Mağazaları Dekorasyonları

Giyim mağazası dekorasyonu çok çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. Giyim mağazaları da kendi aralarında farklı farklı kategorilere ayrıldığından, hepsinin dekorasyonu birbirinden farklı şekilde yapılabilmektedir. Abiye kıyafetler, spor kıyafetler, kasual günlük kıyafetler satan dükkanlar, çocuk kıyafeti satan mağazalar, bayan giyim, erkek giyim, iç giyim, pijama-gecelik-çorap satan dükkanlar mutlaka birbirleriyle farklı tarzlarda dekorasyon şekillerine sahip olmalıdır. Şimdi birlikte giyim mağazaları dekorasyonları incelemesi yapalım.

DCIM100GOPRO

Örneğin: spor ürünleri üzerine giyim mağazaları, eşofman, basic tarzda penye spor marka tişörtler, kapriler satarken bunları marka- marka ve spor kategorilerine göre ayıracağından, farklı birçok reyona sahip olmalıdır. Aksi takdirde üst üste konarak seçilmesi ve ayrıştırılması mümkün olmaz.

Spor ürünler satan bir mağaza, marka ve çeşitliliği öne çıkaracağından enerjik ve aktif görünümlü olmalıdır. Örneğin siyah, füme ya da gri renkli raf, tezgah veya reyonlardan oluşan stantlarda, spor ürünler neon renk ve markalarıyla dizildiğinde oldukça göze çarpacaktır. Bu reyonları gizlediğiniz neon ledlerle çerçeveleyebilirsiniz. Mağazanın ortalarına geldiğinizdeyse aydınlık renklerden, örneğin beyaz devam eden bir reyon hazırlayarak, beyaz duvara astığınız spor marka ayakkabıları teşhir edebilirsiniz. Zira çok uzun devam eden aynı niteliklerdeki bir reyon, müşterilerinizin dikkatini çekmez. Bu yüzden reyon geçişlerinizde renk farkı uygulamanızda fayda var.

DCIM100GOPRO

Diyelim ki bir iç giyim mağazası açacaksınız. Bu kez de seçtiğiniz bir renkte raf ünitelerini uygun bir ışıklandırmayla duvar diplerine dizerek ortayı açarak dikkati raflara vermiş olursunuz. Bu raflaraysa birbirlerine uyan renklerle takım olarak astığınız iç çamaşırlarını, müşteri mağazaya girer girmez direkt karşısına gelecek şekilde rahatça görecektir. Ortaya yerleştirdiğiniz farklı formda ayaklara sahip, uygun renkli cam masalara, iç çamaşırı giydirdiğiniz mankenleri dizebilir, yanı sıra diğer bir masaya da katlayarak yerleştirdiğiniz, promosyon ürünlerini sergileyebilirsiniz. Yine böylelikle de, müşteriler tam ortadaki promosyon ürünlerini rahatça görüp, inceleyebileceklerdir.

Bu kez de bir casual giyim mağazası dekorasyonu yapalım. Müşteri genel bir eğilim olarak kapıdan girdiğinde sağ baştan mağazayı incelemeye başlayacağından, bu bölüme en göz alıcı ya da eritmeyi planladığınız stok fazlası giysileri yerleştirebilirsiniz. Bu reyonda tamamen askılardan oluşturarak, sweetshirt, casual gömlekler, kapüşonlu üstler asarken, tam karşı duvaraysa, raflara ya da geometrik stantlara yerleştirdiğiniz kot pantolon ve canvas pantolonları katlayarak sergileyebilirsiniz. Mağazanın devamında farklı yaratılmış bir reyonda aksesuarları yani kasket, kemer, gözlük atkı tarzı ürünleri sergileyebilirsiniz. Eğer bir çocuk mağazası dekore ederseniz çok daha sevimli ve sıcak renklerden faydalanmalı, ya da bayan veyahut erkek butiği planlıyorsanız da çok daha ciddi tavırlı reyonlar ve tasarımlar oluşturmanız gerekebilir.

No Comments Yet.

Leave a comment