Ev Tekstili Mağaza Dekorasyonu

Ev Tekstili Mağaza Dekorasyonu

Evimiz en büyük hazinelerimizden biri kimine göre bir kale, kimine göre ise bir saray. Peki, bu sarayın bizim gibi bakıma ve makyaja ihtiyacı yok mu? Evimizi ev yapan bizim bakımımız değil mi? Evin güzelliği ile genellikle ilgilenen bayanlardır. Eksik nedir? Nasıl güzel olur diye hep biz uğraşırız. Dekorasyon da en önemli iş elbette ev tekstilinden geçiyor. Perdelerden, halılara, aksesuarlara birçok eşyayı bu sektörün en büyük alıcıları gene bayanlar.

Ev tekstili mağaza dekorasyonu nasıl olmalı? Bir bayan olarak beni ev dekorasyon mağazalarına çeken en önemli özellik tabi ki düzendir. Mağaza vitrinlerinde ev aksesuarlarının bir tarafta, tekstil ürünlerinin ise seçeneklere göre örneğin banyo, mutfak ve yatak ürünleri şeklinde yerleştirilmesi de düzen açısından önemli.

evtekstil-magaza-dekorasyon2

Son zamanlarda bu tarz ev dekorasyon mağazalarında tekstil ürünlerinin ve aksesuar için yeni raf sistemleri sayesinden dikkat çekici hale geldiği inkar edilemez. Bu sektörde yaptığı birçok indirim nedeni ile göze çarpan MADAME COCO ve ENGLİSH HOME mağazaları sayesinde birçok farklı ve kaliteli ürün seçeneğine sahip hale geldik. Bu mağazaların dekorasyonlarını incelersek eğer;

Madame coco ‘nun ürün mağazalarının dış görüntüsünün siyah İngiliz evleri temalı olmasına rağmen iç mekanda kullanılan açık renkler sayesinde ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iç dekorasyonda özellikle indirimli ürün zamanında mağazaların dağınık ve özensiz göründüğünü de söylemeden edemeyeceğim.

evtekstil-magaza-dekorasyon3

English Home mağazalarının dış mekan görüntüsü açık renkli aynı iç dizaynı gibi. Ancak bu mağazada da madame coco da olduğu gibi kampanyalı ürünlerin bulunduğu stant aynı şekilde özensiz görünüyor. Ama her iki ürününde ürünlerindeki kalite inkar edilemez.

Bu nedenle özellikle ev tekstili mağaza dekorasyonlarının göze hitap etmesi bizce kalite kadar önemli. Bir tüketici olarak beklentilerimiz her zaman yüksek. Kalite, uygun fiyat ve görsellik konularında özellikle ülkemizde bayanların en önemli tercihi olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’ de ev denilince akla bayanların egemenliğinin geldiği düşünülürse bu sektör bize hitap ediyor. Malum evlerimize kendimize olduğu kadar değer verip güzelleştirmek adına alışveriş biz bayanların görev edindiği bir unsur.

No Comments Yet.

Leave a comment