Ev Dekorasyon Fikirleri

EV DEKORASYON FİKİRLERİ

Evlerimiz bizim sıcacık yuvalarımızdır. İnsan nereye giderse gitsin en rahat ettiği yerdir evler. Bu yüzden evimizin görünümü, içindeki eşyalar, eşyaların düzeni her şeyi çok önemlidir. Zaman zaman aynı şeyleri görmek bizi sıkabilir. Hayatımızda kendimize iyi gelecek değişiklikler yapmak isteriz. İşte böyle bir durumu evimizin dekorasyonu için kullanmak çok iyi fikirdir. Çünkü ev dekorasyonu hem evimizin farklı ve güzel gözükmesi için hem de bizim rahatlamamızda önemli rol oynar. Ev dekorasyon fikirleri ev dekore edeceğimiz zaman çok önemlidir.

Evlerimizde kalıcı olmasa da mevsimsel değişmeler yaparak bile yeni dekorasyonlar sağlayabiliriz. Örneğin kışın o serin rahat havasını evimizdeki eşyalarımızda yansıtabiliriz. Eskitme eşyalar bu etkiyi bırakmak için çok uygundur. Baharın rengârenk esintisini evimizde hissetmek de bizi oldukça rahatlatır. Koyu renkli kırlentleri, örtüleri kaldırıp renkli çiçek desenleri ve açık renklerle kombine edebiliriz. Enerjimizi evimizin her tarafına yansıtacak tasarımlar geliştirmeliyiz. Ahşap evlerde modası geçmeyen ve kimilerine göre vazgeçilmezler arasında.

mobilya-dekorasyon

mobilya-dekorasyon

Ahşabı avizelerimizde evimizin herhangi bir köşesindeki küçük rötuşlarda kullanabiliriz. Evimizde dekorasyonun en önemli unsurlarından beri zemin ve duvarlardır. Duvarların renk ve dekorasyonu evimizdeki eşyaların yerleşimi için çok önemlidir. Genelde açık renk kullanılan duvarlarda son yıllarda baskı boyalar ve değişik desenli tasarımlar kullanılmaktadır. Salonlarımızda kullanılan tablolar, raf sistemleri, bibloluklar şıklığın tamamlanmasında yardımcı olurlar.

Eskiden her köşede bir koltuk bulunurdu. Belki kimse ayakta kalmazdı ama hoş bir dekorasyon değildi. Artık köşe koltukları kullanılarak hem alan hem de görüntü olarak ferah bir ortam oluşturmuştur. Mutfaklarda kullanılan aydınlatma, kitap okuma köşesi gibi küçük ayrıntılar mutfağa farklı bir hava katar. Özelikle küçük mutfaklarda yapılan renk uyumları ve aydınlatmalar ortamın daha ferah ve rahatlatıcı görünmesini sağlar. Ayrıca ankastre küçük mutfaklar için çok önemli bir tercihtir.

Çocuk odaları da evimizin en canlı ortamlarıdır. Bu ortamı da çocuğumuzun zevkine ve renk tercihlerine göre yeşilin mavinin, sıcak renklerin bir aradaki uyumuyla bütünleştirebiliriz. Ev dekorasyonda kullanılan ürünlerde insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına sürekli değişim içindedir. Ev dekorasyonunda yaratıcı fikirler ve tasarımlar dikkat çekmektedir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment