Eşarp Mağazası Dekorasyonu

EŞARP MAĞAZASI DEKORASYONU

Teknolojiyle beraber birçok sektör gelişme gösterdi. Tesettür giyim sektörü de bu sektörlerden biridir. Muhafazakâr kesimin iş hayatında daha etkin rol oynaması tesettür giyim sektörünün gelişmesine sebep oldu. Tesettür giyim denildiğinde dış kıyafetin dışında akla ilk gelen başörtüsüdür. Başörtüsü namı diğer eşarp tesettür sektörünün tamamlayıcı unsurudur. Bu sektör o kadar geniş bir sektördür ki yüzde yüz ipeğinden taftasına kadar yüzlerce çeşidi vardır.

Peki, sizce eşarp mağazası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Bu kadar çeşidi olan bir ürünün satıldığı mağaza nasıl dekore edilmelidir. Öncelikle eşarpların çeşitleri ayrılmalıdır. Yani bu demek oluyor ki yüzde yüz ipek olan eşarplar, yüzde 20 ipek olan eşarplar, yüzde yüz pamuk olan şallar, ipek görünümlüler, yüzde yüz şallar, yüzde 20 ipek şallar, çift taraflı şallar ve ipek görünümlü tafta şallar. Bütün bu çeşitler mağaza içinde ayrı bölümlerde sergilenmelidir. Çünkü eşarp kullanımında kişilerin kullandıkları ürün çeşitleri bellidir. Örneğin sürekli yüzde yüz ipek eşarp kullanan kişi diğer içerikli eşarplarla ilgilenmez. Aynı şekilde sürekli ipek şal kullanan kişide eşarp standıyla pek ilgilenmez. Bu sebeple eşarp mağazası dekorasyonunda tür ayrımı en önemli konudur.

eşarp-magaza-dekorasyonu2

Türlerin ayrımı mağaza dekorasyonunda en önemli husus olsa da çeşitli püf noktalar da mevcuttur. Eşarpları türlerine göre ayırdınız. Şimdi ise sıra türlerine göre ayırdığınız eşarpların desenlerine göre ayırmakta. Aynı deseni taşıyan farklı renkte ki eşarpları da bir arada tutmalısınız. Böylelikle deseni beğenen kişinin renkler arasında seçim yapması kolaylaşsın. Mağaza iç dekorasyonu bitirdikten sonra en önemli diğer konu mağaza vitrin dekorasyonudur.

Eşarp mağazası vitrininde sattığınız her ürün çeşidinin en az bir tanesini vitrinde sergilemelisiniz ki insanlar vitrininize baktığında ne sattığınızla ilgili detaylı fikri oluşsun. Vitrinde birbirine yakın tonlar yerine kontrast renkleri kullanmalısınız ki vitrininiz insanlara çekici gelsin. Özellikle desenli eşarplarda tüm deseni sergileyecek şekilde bir yerleşim yapılmalıdır. Unutmayın ürün satmanın ilk aşaması etkili bir vitrin dekorudur.

 

No Comments Yet.

Leave a comment