Erkek Mağazası Dekorasyonunda Sadelik Ön Planda

Erkek Mağazası Dekorasyonunda Sadelik Ön Planda!

Sadece erkek kıyafetleri satan mağazaların dekorasyonları sadece kadın veya erkek ve kadın kıyafetini bir arada satan mağazalara göre daha farklı bir konsepti sunmalıdır. Çünkü erkeklerin alışveriş alışkanlıkları ve tasarım anlayışları kadınlara göre çok daha basit ve sadelikten yanadır. Birçok ünlü takım elbise markalarının mağazalarında ilk göze çarpan detaylar, daha sade ve teşhir edilen ürünlerin daha ön planda olduğu bir dekorasyon tarzıdır. Işıklandırmanın yeterli ama abartılmadan sunulduğu bu yerlerde, erkekler daha iyi alışveriş deneyimi yaşarlar.

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (11)

Erkekler mağazalarda çok fazla zaman geçirmek yerine, biran önce ihtiyaçlarını karşılayıp çıkmaktan yana tavır takınırlar. Bu sebeple onları alışveriş mağazası içerisinde tutmak için gereken dekorasyon detaylarına girilmesine gerek olmayabilir. Kadınlar dekorasyon konusunda hassas oldukları için mağaza içerisinde bir estetiği umabilirler. Bu onları mağazanızdan alışveriş yapmaları için teşvik eder. Ancak erkek mağaza dekorasyonu için cafcaflı bir dekorasyondan çok, sade bir stil takip edilmelidir.

Ürünler ön planda olmalı

Her mağaza için ana kural sunulan ürünlerin ön olanda olmasıdır. Buda raf sistemlerinin işlevselliğini ve güzel bir şekilde tasarlanmış olmasını gerekli kılar. Satmış olduğunuz ürünlerin türüne göre farklı raf sistemleri veya teşhir sistemi kullanmanız gerekebilir. Takım elbiseler için askılı teşhir sistemlerini kullanmanız gerekirken, badi ve diğer ürünler için raf sistemlerini kullanabilirsiniz.

Erkek mağazalarında vitrinin bir önemi var mı?

DCIM100GOPRO

Erkek mağaza dekorasyonlarında iç mimarinin sadelikten yana olmasını söyledik. Daha çok teşhir edilmesi istenilen ürünlerin ön planda tutulması ve ışıklandırmanın çok fazla abartılmaması önemli kurallar arasında yer alıyor. Bir de vitrin hususu var. Öyle ki erkeklerin vitrinlere çok fazla dikkat etmediği söylenebilir ancak erkek mağazasını tercih edecek özel kişiler için bunu söyleyebilmek mümkün değildir. Vitrini olmayan bir mağaza da düşünülemez zaten. Erkek mağazasında kullanılacak vitrin özelliklerinin de etkileyici olmasına özen gösterilebilir. Erkek moda akımının takipçisi olan mağaza sahipleri, göze hoş gelecek karizmatik bir kombine yer vererek, erkeklerin dikkatini çekmeyi başarabilirler.

No Comments Yet.

Leave a comment