Erkek Mağaza Dekorasyonu

Erkek Mağaza Dekorasyonu

Erkek Mağaza Dekorasyonu Hakkında

Erkek Mağaza dekorasyonu satış oranını, müşteri memnuniyetini artıran etkenlerdir. Bu sebeple mağaza dekoruna oldukça önem verilmektedir. Müşterinin mağaza içinde kaliteli vakit geçirebilmesi, aradığı ürüne kolayca doğru dekorasyonla sağlanabilmektedir. Bunaldığı için kendini alışverişe atan, vakti oldukça az olan vs. tarzında ki müşteriler için yaratılan ortamın nefes alan bir ortam olması gerekir.

Erkekler alışveriş yapmaktan genel olarak hoşlanmamaktadır. Onları mağaza dekoru ile sıkmamak gerekmektedir. Erkekler alışveriş yaparken herhangi bir ürün için mağazanın diğer ucuna gitmek istemez onun yerine ya alışverişten vazgeçer ya da alışverişi ertelerler. Erkek mağaza dekorasyonu ferah ve düzenli olmalıdır. Kabinlerin içinde ayna olmamasına dikkat edilmelidir. Ayna kabin dışında olursa satış sorumlusu erkek müşteriyi ürün konusunda yönlendirebilir. Refah kabinler ve mümkün olduğunca ayna kullanımı mutlaka alışveriş üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Ayrıca erkek mağazalarında boydan boya uzanan duvarı kaplayan raflar olumsuz etki yaratarak alışverişten hoşlanmayan erkekleri sıkacaktır. Bunun yerine belli aralıklarla ayna vs. kullanımı sıkıcılığı önleyecektir. Kombin konusunda sıkıntı yaşayan erkekler için manken kullanımının sayıca arttırılması olumlu olacaktır. Işıklandırmanın ürünü inceleyen müşteriyi yoracak veya ürün görselliğini olumsuz etkileyecek düzeyde olmamasına dikkat edilmelidir. Raf düzeninin yanı sıra askıda daha fazla ürün sergilenmesi erkek müşteriye kolaylık sağlayacaktır. Böylece müşteri askıda açık bulunan ürün hakkında daha kolay karar verebilmektedir.

Mağaza içinde ayna sayısının fazla olması hatta mümkünse üç boyutlu tercih edilmesi ürünü deneyen müşteri için avantaj olacağı gibi mağazayı da daha geniş göstermektedir. Ortamın nefes alması da çabuk sıkılan müşteriler için çözüm olabilir. Duvarlarda açık renk kullanımı, ışıklandırmanın doğru ayarlanmadı çok önemlidir. Kombin konusunda fikir oluşturacak duvar resimleri, posterler kullanılabileceği gibi cansız manken sayısı da arttırabilir. Reyonlarda kombin ürünlerin makul aralıklarda sergilenmesi de önemlidir. Raf düzeninin buna göre düzenlenmesi gerekmektedir. Kasa bankosunun giriş ve çıkışı engellemeyecek bir alana kurulması gerekir. Ama bu alanın hemen girişte yer alması müşteride olumsuz etki yaratacaktır. Kasa bankosunun bu sebeple girişe konulmaması gerekir. Kabinlerin ise mağazanın en sonunda yer alması müşterinin bütün ürünleri görmesi için önemlidir.

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment