En Güzel Ev Dekorasyonları

En Güzel Ev Dekorasyonları

Günümüzde ev dekorasyonları, geçtiğimiz dönemlerden de faydalanarak harmanlanan klasik, dönem. Klasik, modern tarzda yapılan dekorasyonlardandır. Ara ara klasik çizgilerden faydalanarak ev dekorasyonu yapılsa da, son senelerde yaşam tarzlarının, çalışma hayatında olan insanların vakit azlığından doğan tasarılar ev dekorasyonunu minimal tarzlara yönlendirilmiştir. Minimaliz tasarımlarda insanların küçük detaylarda boğulmaması, vakitten tasarruf edebilmesi amaçlanarak, mobilyalar oldukça ham ve sade haliyle tasarlanmaktadır. Minimal tarza kıvrımsız, oyma sız aşırı detaylardan kaçınılarak uyarlanmış ve günümüzde birçok evde tercih konusu olmuş tasarımlara en iyi örnek, L koltuklardır.

ev-dekorasyonu2

ev-dekorasyonu

Ayrıca mekânlarda köşeleri değerlendirmek ve mekânları da genişletmekte avantaj sağlayan L takımlar oldukça kullanışlıdır. Bir dekorasyon önerisinde bulunmak gerekirse, kırık beyaz tonlarda duvar boyası kullanılmış, tavanda gizli aydınlatmaların yer aldığı ufak bir salonda, gri kısa ebatlarda bir L koltuk, ortada yine koltuğun hatlarına uygun köşeli hatlara sahip bir tamamen cam yüzeyli sehpa ve yine aynı koltuk kaplamasında 2 adet orta pufu kullanabilirsiniz. Koltuğun arka duvarında modern bir tablo, karşı hizada masif ahşap sade bir televizyon ünitesi sayesinde oldukça modern ve minimaliz günümüz çizgisine uygun bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Yine diğer bir modern salon dekorasyonunu yapalım. İnce uzun dikdörtgen bir salonda, beyaz yoğunluklu duvarlarda, sadece geçişlerde 2 ufak duvarda kullanılmış, kahve tonundaki zemin üzerinde gümüş detaylı desenler bulunduran kâğıt kaplaması mevcut olup, yerler laminen parke kaplanmış. Mini bir kare halı üzerine konuşlandırılmış kahverengi şeritli beyaz ahşap kare sehpayı, beyaz deri kaplı L koltuk çevrelemekte. Yanı sıra tam karşısında yine sade bir TV ünitesi bulunmaktadır. Yine bu tavra uygun beyaz minimaliz sandalye ve masa salonun diğer ucunda konuşlanmış.

Bu kez de klasik bir dekorasyondan bahsetmek istedik. Beyaz kadife kaplanmış klasik koltuk takımının 2li parçası camın önünde konuşlandırılmışken, arkasındaki üst üste bindirilmiş bol drapeli perde güzel bir fon niteliğinde bulunarak, tablo gereksinimini gidermiş. Yine diğer duvarda 3lü klasik kanepeye geçişte köşede konuşlandırılmış beyaz klasik vitrin gözleri okşamakta. Ortada klasik beyaz ahşap dikdörtgen sehpa bulunurken de tekli beyaz koltuk başköşede gelen misafirleri karşılıyor. Böylelikle de sadece beyazdan faydalanarak sade ve şık bir dekorasyon yaratmış olduk.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment