Dükkân İç Dekorasyon Örnekleri

Dükkân İç Dekorasyon Örnekleri

Dükkân ve mağazaların iç dekorasyonunu yaparken belli bir plan üzerine çalışmalar gerçekleştirilmelidir. İlk önce hitap ettiğiniz kitle, sonra dükkânın konsepti, sonraysa ana ve ara renkler belirlenmelidir. Örneğin siz bir bayan mağazası açıyorsanız, feminen renkler ve romantik konseptler seçebilirsiniz. Bir erkek mağazası açıyorsanız, ciddi renklerden, ciddi konseptler seçmelisiniz. Genç giyim, ya da spor mağazası açıyorsanız, enerjik ve parlak neon renkler seçerek, güçlü bir konsept hazırlamalısınız. Birlikte dükkân iç dekorasyon örnekleri hakkında biraz bilgi edinelim.

Diyelim ki genç giyim üzerine casual giyim, yanı sıra sportif ürünler satan bir dükkân açtınız. Örneğin, bir duvar uzunluğu boyunca, alçıdan dev niş çerçeveler içinde neon LED le yerleştirerek, bu niş tezgâhlarda kot pantolonlar sergileyebilirsiniz. Karşı duvarı daha sade tutarak, bu tarafta yardımcı renklerden yeşil ve turuncu gibi enerjik renklerle başka bir reyon hazırlayıp, bu kısma da gömlek, sweetshirt gibi ürünleri askı sistemleriyle teşhir edebilirsiniz.

dukkan-dekorasyonu1

Başka bir turuncu ve neon yeşil dekorasyon kombinasyonu daha yapalım. Bu kezse mağazamız genç bayan ürünleri satan spor bir mağaza olsun. Ana rengimiz de krem olsun. Krem zemin üzerinde yukarda bulunan yine krem renkli tavan, asma tavan olup havalandırma ve aydınlatmaları barındırırken ortada dikdörtgen koyu renk bir havuz mevcut. Yerler beyaz sert zemin karolarından oluşurken, 2 adet aralıklı duran ahşap eskitmeli ürün masası standı ortada konuşlandırılmakta. Bu stant da, katlanmış kot pantolonlar teşhir edilirken, masaların ardındaysa turuncu oturma pufları mevcut Yine bir duvar boyu krem çerçeveler içinde cam tezgâh stantları uzayıp giderken, diğer duvarda eskitme masalara gönderme yapan, eskitme çerçevelerin içine yerleştirilmiş cam tezgâhlar bulunmakta. Dükkâna bakıldığında, yeşil ledlerle aydınlatılmış tüm cam tezgâhlar mükemmel uyum İçinde görünüyor. Bu ledlerle parlayan cam tezgâh gözlerinde çanta, gözlük, ayakkabı, şapka, eldiven, kemer gibi her türlü objeyi sergileyebilirsiniz.

Böylece 2 duvarı ledli raflarla donattık. Kalan 2 duvara da askı sistemiyle astığımız bayan elbiselerini sergileyebiliriz. Fakat burada LED aydınlatma ya da cam, niş gibi materyallerden kullanmamalıyız. Zira dekorasyonu zengin tutalım derken, aşırıya gidebiliriz. Bu yüzden bu kalan 2 duvarı ya yeşil-turuncu kombinasyonuyla boyamalı, ya da bu renklerde yaptırdığımız, parlak yüzlü PVC panellerden monte ettirebiliriz. Böylece kıyafetleri bu duvara monte ettirdiğimiz boru askılarda sergileyebiliriz.

Diğer dekorasyon fikirlerini Mağaza Dekorasyonları sayfamızda bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment