Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Dükkan dekorasyonu hakkında mevcut mağazaların, çizim ve metrekarelerine göre sonsuz farlı ve çeşitlilikte tasarımlar üretilebilmektedir. Burada ilk söz konusu olan konu ne satılacağı, hangi raf ve askı yanı sıra reyon özelliklerinden faydalanmak istendiğidir. Mağazanın çizimi köşeli, kare, dikdörtgen, yuvarlar hatlara sahip olabilmekte ve buna göre belirlenecek olan türlü dizayn ve farklılıkta tasarımlardan seçilmelidir. Dükkan dekorasyon fikirleri bakalım nelermiş?

Örneğin, ince uzun fakat ufak bir dükkan açmayı düzenliyorsunuz. İlk önce mekan ufak olduğundan, krem, beyazın tonları ya da pudra renginden faydalanmanız gerekir. Biz pudra pembesi duvar rengi önerdiğimiz bu tasarımda, duvarı alt ve üst bölümlerine yerleştirilen kapalı rafların içine led ışık öneririz. Bu ledler pembeyi aksettirerek, çok hoş bir efekt sağlamakta. Ve yine duvarın orta bölümlerine yerleştirebileceğiniz camekanlı raflarda da ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Bu pembe beyaz stantları, beyaz silindir kolonlarla da bölebilirsiniz. Karşı duvardaysa yine ledli pembe duvar zemini üzerinde duvar genişliğinde kocaman yuvarlak tasarlanmış kapalı cam fanus camekanlarda da ürün sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda ortaya da ayaklı yuvarlak yer stantların da teşhir imkanı yaratabilirsiniz. Tavandaysa alçı tavan sistemiyle küçük oyunlar yaratarak, gizli ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. Böyle bir mağaza tasarımında: gözlük, cüzdan ve çanta ürünleri, bijuteri- takı ürünleri-tokalar, yanı sıra telefon ve telefon aksesuarları satabilirsiniz. Yerlerde de koyu laminant parke kullanabilirsiniz.

Bir başka bir mağaza tasarımındaysa, örneğin kare şeklinde bir mağaza da tüm mekanda beyaz renk kullanarak, mağazanızı aydınlatabilirsiniz. Beyaz zemin üzerinde tüm duvarları enine ve dikine raf oyunlarıyla kaplayarak, tüm duvarlarda ürün teşhir etme imkanını yakalayabilirsiniz.

Yine başka bir tasarım şeklide, bir duvarı yine tamamen beyaz metal raflar kullanarak bu bölüme katlanacak ürünleri yerleştirip, diğer duvarıysa retro veya farklı büyük duvar resimleri asarak, sadede beyaz metal askılara asılacak kıyafet ürünleri asabilirsiniz. Bu basit ama modern tasarım size hem ekonomik fiyatlara gelirken, hem de belirli bir tarz yaratmanızı sağlayacaktır.

Yine başka bir sevimli ve romantik tasarım daha. Pembe ve beyaz raf sistemleriyle donanmış duvarlar, 4 duvarı dolaşırken büyük led ışıklarının aydınlattığı kadın figürlü bilboardlar dükkanın 1 -2 kenarına konmuş, Tavandaysa asma tavan tekniğiyle oluşturulmuş 3 adet havuz içinde, gizli aydınlatmalar mekanı aydınlatıyor. Bu gibi bir mağaza da yine makyaj malzemeleri, kadına yönelik ürünler, gözlük, ayakkabı, satabilirsiniz.

Başka bir mağaza tasarımı örneğiyse, sadece ledlerle aydınlatılmış olan duvarlara aşılmış çerçevelerle duvarlar boyunca nişler oluşturulmuş. Yine bu mağazada da parfüm, takı ürünleri, çanta, şapka ve cüzdan tasarımlarını sergilemeniz mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment