Çocuk Mağazası Dekorasyonu da Çocuk gibi Olmalı

Çocuk Mağazası Dekorasyonu da Çocuk gibi Olmalı

Çocuk mağazalarının çocuk ruhuna uygun bir tasarımı ifade etmesi gerekir. Bunun nasıl olacağına dair çocuk odalarından ilham alınmasını tavsiye ederiz. Renkli ve cafcaflı bir çocuk mağazası hem anneleri memnun eder, hem de çocuklarını. Bazı anne ve babaların çocuklarını alışverişe alıştırmak noktasında sıkıntı çektiklerini unutmayın. Ama çocuk ruhuna uygun bir dekorasyona sahip mağazalarda anne ve babaların işleri daha kolay oluyor. Sizde çocuklar için mağaza kurmayı düşünüyorsanız, mutlaka dekorasyonunuzda çocukların hoşuna gidecek ayrıntılara yer vermeniz gerekir.

Nasıl bir dekorasyon söz konusu olmalı?

Çocuk mağazalarının daha renkli ve mükemmel olması gerekir. Bir çocuk mağazasına girildiği zaman canlı renklerin ve eğlenceli figürlerin yer alması lazımdır. ancak bu renklerin ve değişik olarak tasarlanan figürlerin kesinlikle elbiseler üzerinde tahakküm kurmasına müsaade edilmemeli. Yani kıyafetleri gölgede bırakan bir tasarım söz konusu olmamalı. Bir çocuk mağazasında teşhir sistemlerinin altlarına çeşitli hayvan figürlerinin kurulması gibi. Amaç hem alışveriş yapmak hem de çocukları memnun etmek.

Bu şekilde bir tasarım uygulandığında çocukların her zaman gelmek isteyecekleri bir mağaza olabilirsiniz. Anne ve babalarda bu durumdan oldukça memnun olacaklar. bir çocuk parkı inşa edin demiyoruz ama yetişkinler için dekore edilen mağazalardan çok daha canlı bir mağaza inşa etmeniz gerektiğini ifade etmeye çalışıyoruz. Dikkat çekmek ve müşterilerinizi sadık bir hale getirmek için her şeyi yapmayı düşünebilirsiniz.

TOMMY LİFE BİGS MERTER-1 (67)

Bir başka çocuk mağazasından bahsetmem gerekirse, mükemmel dekorasyonundan farklı olarak müşteri çekmek için çalışanlarının palyaço kıyafetiyle satış yapmalarını istemiş. Büyük alışveriş merkezinin kalabalık olduğu bir zamanda yapılan bu tür bir pazarlamadan çocuklar memnun oldukları için mağaza içerisinde mükemmel bir kalabalık ve satışlarda da azami bir artış yaşanmış. Çocukların palyaço kıyafetiyle dolaşan satış danışmanlarına oldukça ilgi duymaları ve kıyafet seçiminde bu kişilerden yardım almaları oldukça hoşlarına gitmiş.

Sizde bu tür sürprizlerle mağazanızı daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Çocukları kazandığınızda ailelerini de kazanacağınızı asla unutmayın. daha çok müşteri çekmek ve karlılığınızı arttırmak için iyi bir dekorasyon ve sistem kurmanız gerekir.

No Comments Yet.

Leave a comment