Çocuk Mağaza Dekorasyonunda Canlı Renkler Tercih Edilmeli

Çocuk Mağaza Dekorasyonunda Canlı Renkler Tercih Edilmeli

Her mağaza stilini kendine has bir özelliğinin olması veya kendine has kimliğinin olması gerekir. Çocuk mağazaları için tanımlayıcı kimliğin canlı renkler olduğunu söylemek mümkündür. Ancak canlı renklerin çok fazla kullanılmamasına dikkat edilmeli çünkü çocuk kıyafetlerindeki canlılıkla beraber ortam bayram havasına dönebilir. Üstelik duvarlarda veya raf sistemlerinde canlı renklere çok fazla yer verilmesi halinde, kıyafetler geri planda kalabilir. Bu nedenle her şeyin dengeli bir şekilde kullanılması daha iyidir.

Hangi renkler…

TOMMY LİFE (26)

Çocuk mağazalarında genellikle kullanılan renk turuncu ve tonlarıdır. Ancak kurumsal kimliğe göre renk tercihlerinde farklılaşma olabilir. Renk tercihlerini etkileyen bir unsur da, teşhir edilen ürünün rengiyle uyumlu bir renk kullanılması gereğidir. Duvarda teşhir edilen kotların arkasına mavi bir rengin olması doğru olmaz. Bunun gibi kriterlere göre çocuk mağaza dekorasyonunda uyumluluk sağlanabilir.

Çocukların kendi tercihlerini seçebilmeleri açısından teşhir sistemlerinin boylarının ayarlanması gerekir. Böylece anne ve babasıyla çocuğunda giysileri rahat bir şekilde görmesi ve seçebilmesi sağlanabilir. Çocuk mağazalarını eğlenceli bir hale getirmek amacıyla çizgi kahraman tasarımlarını kullanmakta fayda var. Ancak bu tasarımlara mağaza içerisinde çok fazla yer verilmemesi gerekir. Daha çok dikkat çekmek adına kapı önünde veya vitrinde sergilenen kıyafetlerle beraber olabilir. Bazı çocuk mağazalarında vitrin mankenleri olarak çizgi kahramanların olduğunu gördüm. Üzerlerinde de mağazanın teşhir etmeyi düşündüğü kıyafetler vardı. Oldukça ilginç ve dikkat çekici olan bu görüntü karşısında da çocukların anneleriyle beraber fotoğraf çektirdiğine bile tanık oldum. Tabi ki bunu tahmin eden firma hemen vitrine kendi logosunu da eklemeyi ihmal etmemiş. İşte gerilla pazarlama örneklerinde en güzelinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Özgün fikirlerle mağazanızı daha çok geliştirir, ismini duyurur ve satışlarınızı katlamayı becerebilirsiniz.

TOMMY LİFE (32)

Mağaza içerisinde çocuklara zarar verecek ekipmanların olmamasına da dikkat edilmesi gerekir. Camdan imal edilen dekoratif aksesuarlar bunların başında geliyor. Çocuk mağazalarında ahşap raf sistemlerini kullanmanız daha uygun bir tercih olur. Bu hem dekorasyon için hem de çocukların sağlığı için iyi bir seçimi ifade eder.

No Comments Yet.

Leave a comment