Çocuk Mağaza Dekorasyonu

Çocuk Mağaza Dekorasyonu

Perakende sektöründe çalışıyorsa bir mağaza iç dış dekorasyonu, vitrin tasarımı en önemli işlerden önce gelir. Çünkü bu sistemleri ne kadar iyi kurarsa müşteri ile iletişimi o kadar kuvvetli olur.

Mağaza dekorasyonun en önemli unsurlardan biri aydınlatmadır. Ama hiçbir şeyi abartmamak gerekir. Bir ürünü olduğundan çok fazla dikkat çekici göstermek müşterilerin mağazaya karşı olan güvenini sarsar. Çocuk mağaza dekorasyonu aileler için çok önemlidir. Mağazaya giriş ve çıkışta aileler zorluk çekmemelidir. Çok katlı mağazalarda asansör, yürüyen merdiven gibi ayrıntılar olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü çocuklar çok yürümeyi sevmezler. Çocuğa zarar verecek bir düzeni olmalıdır. Hem çocuğa hem ailesine hitap etmelidir. Çünkü çocuklar kendi başlarına alış veriş yapamazlar. Örneğin mağaza kabinleri hem annenin hem de çocuğun gireceği büyüklükte olmalıdır. Çocuğuyla birlikte girdiğinde rahatça hareket edebilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Çocuk mağazalarında kabinlere ayna koymaya çok gerek yoktur. Çocuğa zarar verici bir ortam oluşturabilir. Mağazanın belirli kısımlarında olsa yeterlidir. Çocuk mağazalarında raf sistemleri, ürünlerin dizilişleri de çok önemlidir.

DCIM100GOPRO

Çünkü çocuklar çok meraklıdır. Ürünlere dokunmak isteyecek, kendileri karar vereceklerdir. Ancak bu rafların çocukların güvenliği sağlanacak şekilde yapılması gereklidir. Kesinlikle tüm raflar sabit duvara monteli olmalıdır. Çocuklar asılabilir, koşabilir bu rafların tehlike yaratması önlenmelidir. Cam dekorlu eşyalar kullanılmamalıdır. Yine bu mağazalarda çocuklar için küçük bir oyun alanları yaratılabilir. Bu çocuğunda mağaza üzerindeki etkisini kaybetmemesi açısından önemlidir. Biz büyükler bile bize daha cazip gelen mağazaları tercih ederiz. Mağaza içinde çocuklara özel müzikler tercih edilmelidir. Onların hem eğlenmelerine hem de rahatça istedikleri ürünlere yönlenmelerine yardımcı olmalıyız. Çocuk mağazalarında da diğer mağazalar gibi vitrin tasarımı çok önemlidir. Vitrinin dikkat çekici olması, çocuklara özel tasarlanması onların daha çok ilgisini çekmektedir. Mağaza içine çocukları kolay takip edebilmek için güvenlik kameraları ve bunları gösteren LCD’ler yerleştirilmelidir.

Çocuklarımız bizim geleceklerimizdir. Onlara her şeyin en iyisini sunmak için elimizden gelenin hep fazlasını yapmak isteriz. Bu gibi mağazalarda öncelik onların güvenliğini sağlamak olmalıdır. Daha sonra alış veriş ortamı sunulmalıdır.

No Comments Yet.

Leave a comment