Çanta Mağaza Dekorasyonu Hakkında Fikirler

Çanta Mağaza Dekorasyonu Hakkında Fikirler

Kadınların alışverişe olan ilgilerini herkes bilir. Bu nedenle kadınların daha iyi alışveriş deneyimi yaşamaları için onlara özel mağazaların varlığı giderek artıyor. Özellikle kadınların yanlarından asla ayırmadıkları ve her kıyafete ayrı bir zarafet katması açısından birkaç tane aldıkları çantalara yönelik kurulan özel mağazalar giderek çoğalıyor. Bu mağazaların işleyişlerinin de çok iyi olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kadınları zevklerine hitap eden çanta mağazası kurmak o kadar kolay değil. dekorasyon açısından lüksten kaçınmamak, görünüme önem vermek ve çanta modellerini ön palana çıkartmak gerekiyor.

Renkler nasıl olacak?

DCIM100GOPRO

 

Bazı çanta mağazalarında ışıklandırma azdır. Ancak raflardaki çantalar led ışıklandırma yapılarak, dikkat çekmesi sağlanır. Bu tür mağazalar butik tasarımlar olarak adlandırılır. Ortamın çok fazla aydınlık olmaması, bazılarının pek hoşuna gitmeyebilir. Yine de farklı bir elit hissi andıran bu tür çanta mağazalarının revaçta olduğunu söylemek gerekir. Gri tonlarda renklerle tasarlanan mağaza da, lüks çantalar satılır. Hepsi aynalı ve estetik raf sistemlerinde müşterilerin ilgisini çekecek şekilde konulur.

Bohem bir mağaza tasarımı

Bunun tam tersi bir stil olarak, bohem tarzı dediğimiz çanta modelleri için düşünülen mağaza tarzları da var. Bohem tarz çantaların hedef kitlesi de bohem olacağı için onların kıyafet tarzlarına, ruh dünyalarına uyan bir dekorasyon kuruluyor. Bu tarz dekorasyon da dikkat çeken şey, beyaz renkli duvara asılan ipler üzerinde dura bohem tarzı çantalardır. İpler ahşap direklere bağlanarak, daha doğal bir ortamın söz konusu olması sağlanıyor. Bohem dekorasyonda zemin ve tavan da ahşap çizgileri andıran süslemelerle şekillendirilir. Kişilerin kendilerini rahat hissettiği bir ortam yaratılmış olur. Alışverişte değil, kendinizi piknikte zannedebilirsiniz.

TOMMY LİFE BİGS MERTER-1 (43)

Bu tür bir mağaza kurmadan önce hedef kitleniz konusunda düşünmeniz gerekir. Eğer bohem tarzı çantalarla beraber daha değişik türden çata modellerini de satmayı düşünürseniz, mağazanızın bir kısmını bohem dekorasyonla farklılaştırabilirsiniz. Mağaza dekorasyonunda hedeflediğiniz kitlenin tarz ve özelliklerini dikkate almadan dekorasyon yapmamanız gerektiğini not edelim. Bohem çanta mağaza dekorasyonu bunun en güzel örneklerinden birisidir.

No Comments Yet.

Leave a comment