Bayanlara Özel Mağaza Dekorasyonu Kriterleri

Bayanlara Özel Mağaza Dekorasyonu Kriterleri

Mağazacılık alanında bayan giyime yönelik açılan mağaza sayıları hayli fazladır. Kadınların alışveriş konusunda erkeklere oranla daha fazla ilgili olması bunun en temel sebeplerinden birisidir. haftada birkaç kez alışveriş yapma alışkanlığına sahip olan kadınların sayısı her yerde fazladır. Tabi kadınların alışveriş konusunda bu kadar ilgili olmaları, mağaza seçimi konusundaki tavırlarının da hassas olmasını sağlıyor. Dekoratif açıdan lüks ve estetik olmayan bayan mağazalarının tercih edilmeyeceği bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Modern ve lüks bir dekorasyon

Kadın mağazaları arasında en çok ön plana çıkanlar iç giyime yönelik mağazalardır. Bu mağazalarda özgürce seçim ve alışveriş yapma şansına sahip olan kadınlar, alışveriş deneyimlerinin iyi geçmesini beklerler. Buda dekorasyonun ve çalışanlar tarafından gösterilecek nezaket ve ilginin sayesinde ortaya çıkabilir. İç giyim mağazalarında kadın renklerine uygun bir dekorasyonun olması önemlidir. Hijyeni anımsatan renklerin raf sistemlerinde bulunması tercih edilebilir.

DCIM100GOPRO

İç giyim mağazalarında fantezi giyim ürünlerinin de farklı bir kategori de değerlendirilmesi lazımdır. Kadınların kendilerini daha rahat hissedebilecekleri bir mekan oluşturulması ve renkleri de fantezi giyime uygun olarak seçilmelidir. İç giyim mağazaların vitrinlerinde sergilenen çamaşırlara da özen gösterilmelidir. Kadınlık imajını yıpratacak veya toplumsal değerler açısından yadırganacak teşhirlerin yapılmamasına önem verilmesi lazımdır.

Giyim mağazaları

Sadece iç giyime yönelik değil, aynı zamanda da giyime yönelik hususi kadın mağazalarının da çokluğundan söz etmek mümkündür. Kadınlar bu tür mağazalarda kendilerini daha rahat ve özgür hissederler. Tabiri caizse güne gelmiş bir rahatlıkla alışverişlerini sürdürürler. Bu samimilik ve sıcaklık mağaza çalışanları ve dekorasyonunun yarattığı atmosferle de desteklenirse, başarılı bir mağazacılık gerçekleşmiş olur. Modern raf sistemleri ve teşhir ekipmanlarının kullanıldığı kadın mağazalarında modern bir algı meydana gelecektir. Buda satın almayı tetikleyen en önemli unsurlardan birisidir. Bayan mağaza dekorasyonlarının erkek mağazalarıyla kıyaslanmaması gerekir. Erkek mağazalarında daha durgun bir dekorasyonun olması bir eksiklik olarak algılanmaz. Ama bayan mağazalarında durum tersidir. Görünüme ve dekorasyona bayanlar daha çok dikkat ederler. Bu nedenle bayan giyim mağazacılığında dekorasyona önem verilmesi icap eder.

No Comments Yet.

Leave a comment