Bayan Ürünleri Satan Bir Mağazada Dekorasyon Önemli mi?

BAYAN ÜRÜNLERİ SATAN BİR MAĞAZADA DEKORASYON ÖNEMLİ Mİ?

Bayan müşteriler, alış-veriş konusunda mağazaların cirosunu katlayabilecek kapasiteye sahip müşteri kitlesidir. Böylesi bir yüksek potansiyele sahip, enerjisini kaybetmeyen ve de hiç kaybetmeyecek olan bayanlar aslında her şekilde görsele önem verirler evet. Çünkü kadın yapısal olarak, temel prensipte, tertibe, düzene ve görsel estetiğe önem veren bir varlıktır.

Dahası önem verilmek ve de kendini önemli hissetmek ister. Bu açıdan öncelikle düzenli, itinayla ve ustaca hazırlanmış bir vitrin kadını karşı kaldırımdayken bile kendine çekebilir ve asla bakmadan da geçemez. Bu sayede içeri girdiği dükkânda öncelikle tertip ve düzen arayacaktır. Ürünlerin sergilendiği stantlar, mağazanın ferahlığı, standlardaki ürünlerin kombin uyumuna göre yerleşimi ve bunun gibi birçok konu bayanlar için önem taşır. Örneğin birçok bayanın bu konuda şikâyet ettiği konu yetersiz giyinme kabinleri ve boy aynalarının sayılarının yetersizliğidir.

TOMMY LİFE MERTER-1 (38)

Bayan ürünleri satan bir mağazada dekorasyon önemli mi?

Bir mağazaya giren bayanlar ilk etapta kıyafetleri gözlemlemekle beraber, şöyle bir mekânı süzer ve bu mağazanın ambiyansı hakkında içinden puan verir. Zira kırık dökük, eski moda dekorasyona sahip olan bir mağaza onu hiçte cezbetmeyecek ve arkadaşlarına da bu mağazadan bahsederken, hayal kırıklıklarını aktaracaktır. Bu yüzden bayanlar arasında mağazaların iyi ve kötü reklamı çok hızlı yayıldığından aman dikkat diyoruz.

Bayanlar, soft renkleri sevdiğinden pudra pembelerine ve somonlara yanı sıra fuşya, mor tonlarına bayılır. Yanında krem ve beyazı da sever. Bu renkler onları rahat ettirecek ve huzura erdirecektir. Böylesi aydınlık mekâna adım atan bayanlar, tıkış, tıkış raflardan ve karışık tarzların bir arada bulunmasından hoşlanmaz ve dolayısıyla belirli aralıklarla dizilmiş, belirli sayıda ve bir birine uyumlu tarzların ayrı ayrı köşelerde olmasını beklerler.

Bundan sonra aradıkları şey rahat bir kabin ortamında, kuyruk beklemeden ferahça beğendiklerini denemek olacaktır. Aynı şekilde onları bekleyen partnerlerinin ya da tanıdıklarının dışarda rahat bir koltuk üzerinde oturuyor olması gerekir ki telaşa mahal olmasın.

DCIM100GOPRO

Bunun yanı sıra bir bayan, girdiği dükkândaki nadide bir parçayı, ya da markayı mutlaka başköşe bir yerde görmek ister zira bu parça onun için bir sanat eserinden farksızdır. Bu yüzden mağaza dizaynırların nadide parçaları ya bir niş içinde özel ışıkta, ya da orta standa sergilemeyi ihmal etmemesi gerekir. Ama bunun yanında bir kadın eşer bir şeyi almayı kafaya koyduysa da, gözü hiç birşey görmez ve her nerde olursa olsun onu alır.

No Comments Yet.

Leave a comment