Bayan Mağaza Dekorasyonu

Bayan Mağaza Dekorasyonu

Bayanlar ince düşünce yapısına sahiptirler. Onlar oldukça detaycı ve ince eleyip sık dokumaktadırlar. Bayanların dikkatini çekmek için farklılık yaratmak gerekmektedir. Yaratılan farklılığın estetik olması ve göze hitap etmesi çok önemlidir.

Bayanlara satış yapama amacı ile kurulan mağazaların hedeflenen bayan müşteri potansiyelini doğru belirlemeleri gerekmektedir. Mağazanın spor, abiye vs. çeşitleri hedef müşteri kitlesini belirlemektedir. Bu müşteri kitlesi, sunulan ürün çeşidi ve estetik birleştirilerek farklı dokunuşlar yaratmak gerekmektedir. Ancak bu sayede hedeflenen bayan müşterinin dikkati çekilebilmektedir.

DCIM100GOPRO

Bayan mağaza dekorasyonu hazırlanırken mutlaka satıştaki ürünleri öne çıkarmak hedeflenmelidir. Vitrininden raflarına kadar dikkat çekecek farklılığa sahip bir dekorasyon planlanmalıdır. Abiye ürünler pazarlayan bir mağaza dekorasyonunda kristal avize kullanılması gayet uygun iken kabin ortamının içinde süslü, kesme aynalar olması da gayet şık olacaktır. Diğer taraftan spor ürünler pazarlayan bir mağazada duvarların rengarenk olması, vitrinde hayvan figürlerine de yer verilmesi oldukça uygun olacaktır. Bu dokunuşlar çeşitlendirilirken estetikten hiç bir zaman ayrılmaması gerekmemektedir. Çünkü bayanların birinci önceliği estetiktir.

Vitrin dizaynı ürün satışında oldukça önemlidir. Müşteriye mağazayı fark ettiren unsur vitrindir. Vitrin dekorunda yeni sezon olup fiyatı yüksek olmayan ürünlere yer verilmesi durumunda müşteri olumlu düşüncelerle mağazaya girecektir. Oluşturulan vitrin tasarımının günlük yaşamı yansıtması bayan müşterinin kafasında mağaza için artı puan oluşturacaktır.

SEMCO LALELİ (5)

Mağaza içi dekorasyonlarda bayan müşteriler aradıkları özellikte ki ürünlere kolay ulaşmak isterler. Bu açıdan raf sisteminin doğru kombinleri kolayca oluşturabilecek mesafede ve çeşitlilikte olması çok önemlidir. Bayan müşteri beğendiği gömleğin altına alacağı pantolon veya eteği almak için mağazanın diğer ucundaki rafa gidip sonra deneme kabinine gitmeyi stresli yaşam koşullarında hoş karşılamaz. Bu sebeple mağaza dekorunda işlevsellik ön planda tutulmalıdır.

NİCE İSTANBUL-ZERGA MERTER-1 (17)

Mağaza içi ayna kullanımın da bayan müşteriler çok dikkatlidir. Denenen ürünü her yönden görmek isterler. Aynaların çokluğu bu anlamda müşteri memnuniyeti için oldukça önemlidir. Deneme kabinlerinin içerisinde çıkarılan kıyafet için uygun askı, denenecek ürün için uygun askı, ayna vs. bulundurulması ve kabinlerin gerekli genişliğe sahip olması bayan müşteriler için önemlidir.

No Comments Yet.

Leave a comment