Bayan Mağaza Dekorasyonu Estetik Kaygılar Taşımalı

Bayan Mağaza Dekorasyonu Estetik Kaygılar Taşımalı!

Bayanların alışveriş alışkanlıkları konusundaki titizlikleri herkes tarafından bilinen bir gerçek. Yapılan araştırmalar neticesinde kadınların stresten kurtulmak, rahatlamak ve mutlu olmak için sürekli alışverişe çıktıkları saptanmış. Bu nedenle mağazalarda erkeklerden çok kadınlar yer alıyor. Zamanlarının büyük bir çoğunluğunu kıyafet seçmek ve mağazalar arasında dolaşarak, en iyi olanını bulmakla geçiren kadınları etkilemenin çok zor olduğunun farkındayız. Ancak alışveriş esnasında tek bir mağazayla yetinmeyen kadınların sizi hatırlaması için diğer mağazalardan farklı bir özelliğinizin olması gerekir.

gokcag_magaza_dekorasyonu (41)

Bu farklılık, özgünlüğünüzün imzası olmalıdır. Eğer kurumsal kimlik inşasını başarıyla yapmış markaların bulunduğu bir caddede veya herhangi bir alışveriş merkezinde bulunuyorsanız, rekabetten olumsuz etkilenebilirsiniz. Çünkü marka inşasını başarmış bir mağaza içi dekorasyona veya vitrin dekorasyonuna dikkat etmesi halinde veya çok fazla dikkat etmemesi halinde bile markasının güvenilirliğiyle müşteri çekmeyi başarabilir.

Özgünlük sanatsal bir bakışla mümkün olabilir

Diğer mağazalardan farklı olabilmek için estetik kaygılar taşımanız gerekecek. Buda sanatsal bir bakışla mümkün olabilir. O halde vitrinden, iç mimari inşaya kadar geleneksel mağazacılık anlayışını değiştirecek modern ve çağdaş bir tasarım sunmanız gerekir. Kadınları etkileyen de, modernlik ve çağdaşlıktır. Bu bakımdan göze hitap eden mağazanızın olması kadınlar için cazip olmanız anlamına gelecektir.

Her şey vitrinde başlar,

thumbs_dior-paris-2

Kadın mağazalarının vitrinleri, iç mimari dekorasyon kadar önem taşır. Öyle ki, vitrinde kadınların ilgisini çekecek bir kıyafet kombin stillerinden başka bir çekiciliğin olmaması olumsuz bir durum ifade eder. Çünkü her kadın mağazası vitrininde kadınları etkileyecek indirim reklamları ve kıyafet stilleri örnekleri bulunur. Ancak bu geleneksel akıştan başka bir durumu ifade etmez. Vitrinlerin ilgi çekici bir dekorasyona sahip olmasından anlaşılması gereken şey, başka mağazaların vitrinlerinde olmayan ilginç aksesuarların kullanılmasıdır. Önemli bir alışveriş merkezinde diğer mağazalardan ön plana çıkmak için vitrin tasarımına kadın heykeli dikerek, müşterilerine “buyurun” diyen bir aksesuar yerleştiren mağazayı örnek alabilirsiniz.

Unutmayın! Görsel satış giderek önemli bir hale gelmeye başladı. Mağazanızı çok güzel dizayn edebilirsiniz. Ama içeriye kimse girmiyorsa, o güzellikleri kimse temaşa edemez. Değil mi?

No Comments Yet.

Leave a comment