Ayakkabı satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır?

Ayakkabı satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır?

Ayakkabı satan bir firma sahibi iseniz, dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında mağazanızın dekorasyonu gelmektedir. Mağaza dekorasyonu, özellikle giyim firmaları açısından ürünlerinin satışının artması bakımından önem arz etmektedir. Ne kadar güzel ve ilgi çeken bir dekorasyona sahip olan bir mağazaya sahip olursanız, satışlarınız da o kadar artacaktır.

Müşterilerinizin ilgisini çekebilmek amacıyla mağazanızın dekorasyonunu mükemmel hale getirmeniz imkânsız değildir. Ayakkabı satışlarınızın artması için mağazanızda çok sayıda ayna kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bunun dışında ise mağazanızdaki raf kullanımının fazla olması da müşteri sayısı bakımından size oldukça büyük avantaj sağlayacaktır.

ayakkabi-magaza-dekorasyonu1

 Ayakkabı satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabını bulmak için çok zaman harcamanıza gerek yok. Eğer bir iç mimarla anlaşmadan mağazanızın dekorasyonunu kendiniz yapmak istiyorsanız, çok sayıda raf kullanmanız gerekmektedir. Müşteri kitlenizi belirledikten sonra, hitap ettiğiniz kişilerin ortalama yaşlarına göre mağaza dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Hitap ettiğiniz kesimde daha çok çocuklar bulunuyorsa, çeşitli oyuncaklarla mağazanıza eğlenceli bir hava katabilirsiniz. Her yaş grubundan müşterileriniz bulunuyorsa, daha ciddi bir ortam sağlamanız gerekmektedir.

Mağazanızda kullanacağınız aydınlatma sistemi de müşterilerinizin ilgisini çekebilmek için önemlidir. Yeterli sayıda aydınlatma kullanarak hem mekânı ferah göstermeniz hem de estetik bir hava katmanız mümkündür. Aynaların çok kullanılmasıyla mekânı olduğundan geniş göstermeniz de mümkün olacaktır. Böylece gelen müşterilerin ortamda sıkılmadan çok vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yeni sezonda gelen ürünlerinizi sergileyebilmek için mağazanın orta kısımlarına koyacağınız raflar sayesinde, müşterilerinizin bu ürünleri daha kolay görmesini sağlayabilirsiniz. Mağazaya giriş anında görülecek ürünler en çok satışını yaptığınız ürünler arasından seçilmelidir.

ayakkabi-magaza-dekorasyonu3

Tüm bunlara özen göstermeniz halinde hem ürün satışını artırmanız hem de firmanızın itibarını çoğaltmanız mümkündür. Dekorasyon bu açılardan bakıldığında oldukça fazla önem verilmesi gereken bir husustur. Mağazanızın vitrinini de haftada en az bir kez değiştirmeniz yeni bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Unutmamalısınız ki mağazanıza gelerek ürün alacak müşteriler öncelikle dış görünüşe dikkat edeceklerdir. İlk defa mağazanızı tercih edecek kişiler bakımından vazgeçilmez olmak için mağaza dekorasyonuna dikkat etmelisiniz.

 

No Comments Yet.

Leave a comment