Ayakkabı Mağaza Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler

Giyimin en büyük parçalarından birisi ayakkabılar. Adına özel ve güzel mağaza dünyalarının kurulmasının sebebi de budur. Her birimizin en az iki çift ayakkabısı vardır. Giyimine önem veren kişiler için bu sayıyı düşünemiyorum bile. Hele ki söz konusu kadınlar olduğu zaman çok sayıda ayakkabıları oluyor. Ayakkabılardan koleksiyon yapma konusunda kadınların erkeklere göre çok daha ilgili olduklarını kayıt edelim. Sizde ayakkabılara olan ilgiyi gelire dönüştürmek isterseniz, yapmanız gereken şey güzel dekore edilmiş bir mağaza açmak.

ayakkabi-magaza-dekorasyonu-oneri2

Ama nasıl?

Ayakkabı mağazalarının bazıları, çok klasik duruyor. Ayrıca ayakkabı mağazası demek için şahitler gerekiyor. Öyle ki bazı mağazalar ayakkabı deposunu andırıyor. Birbiri üzerine geçmiş ayakkabılar, nerede neyin olduğun anlaşılamadığı ve toz içerisinde kalmış ayakkabı modelleri… Sizde mağaza açarken bu tür şeyleri müşterilerinize yaşatacaksanız, yakın bir zamanda neden kimsenin mağazanıza uğramadığını düşünmeye başlayacaksınız demektir.

Mağazada asıl olan şey, görselliktir

Başarılı ayakkabı mağazalarının sırrı görsellikte yatıyor. Onlar az ve öz ayakkabı modellerini teşhir ederek, boğucu bir mağaza görünümü vermekten kaçınıyorlar. Büyük raf sistemleri, kimsenin boyunun yetişemediği yerlerde duran güzel ayakkabılar, o ayakkabıya ulaşmak için merdiven ve sopayla verilen uğraşlar… Bunların hiçbiri modern bir mağazada olmaması gereken şeylerdir. Bu tür mağazalara zamanla kimse gitmez. Sadık müşteri kitleleri oluşmaz.

Modern ayakkabı mağazalarında estetik koltuklar yer alır. Kişinin oturarak ayakkabısını rahat bir şekilde denemesi sağlanır. Dört bir yana yerleştirilmiş aynalar sayesinde ayakkabı deneyen kişinin her açıdan ayağını görmesi mümkün hale gelir.

Ayakkabı mağazalarında raf sistemi

Ayakkabı mağazaları için en önemli olan şeyin raf sistemi olduğunu söyleyelim. Doğru bir raf sistemi sayesinde göze hoş bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Çok uzun olmayan raf sistemlerinin kullanılması gerekir. 3 veya 4 katlı sistemlerde ayakkabılar teşhir edilmesi gerekir. raf sistemlerinin kendinden ışıklı olması, ayakkabıların daha çok dikkat çekmesini sağlayıcı bir durumdur. Dikkat edilmesi gereken bir hususta, raf sisteminin düz değil, yatay bir şekilde olmasıdır. Kişinin ayakkabıya müdahale etmeden veya dokunmadan modelini görebilmesi yatay raf sistemiyle mümkün olabilir.

No Comments Yet.

Leave a comment