Ayakkabı Dükkanı Dekorasyonu

Ayakkabı Dükkanı Dekorasyonu

Ayakkabı dükkanı dekorasyonu nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli beraber inceleyelim. Renk ve aydınlatma-bu muhteşem ikili ya size çalışır ya da size karşı gelir. Onların doğru yerde ve doğru dozda kullanılması dükkan dekorasyonunu tamamlar. Ayakkabı ürünleri genelde koyu renklerden hazırlandığından onların ön plana çıkması için dekorasyonda mat ışıklı vitrinden faydalanabilirsiniz. Ürünlerin bozulmaması için parlak aydınlatılmamalıdır. Yakın mesafede kullanılacak aydınlatmalar ürünlerinizin rengini zamanla soldurur. Kullandığınız veya kullanacağınız ışıklar mat olmalı ve ürüne mesafeli yerleştirilmelidir.

Aydınlatma bir tek ürünlerin sergileneceği yerlerde değil aynı zamanda tüm dükkan için doğru kullanılmalıdır. Çünkü bu gösterilen özen servis kalitesini de etkiler. Özellikle kasa bölümüne dikkat edilmeli. Duvar dekorasyonu için beyaz renk kullanmak istiyorsanız aydınlatmada mat sarı renk uygun olabilir. Karmaşık desenli tablo, duvar kağıtlarından da uzak durmanız gerekir. Karmaşık desenler insanların gözünde kaos etkisi yaratır ve müşterilerinizin dükkanı tez bir zamanda terk etmesini hızlandırır.

uygun-fiyat-magaza-dekorasyonu2

Dükkan için kullanılacak mekan eğer büyük değilse bir kaç dekorasyon ürünü ile onu görsel olarak geniş gösterebilirsiniz. Bunun için dekorasyon vazgeçilmezlerinden biri olan aynalar yardımınıza gelecek. Duvar boyu uzununa dekoratif aynalar, deneme koltukları önüne ise boyuna veya yalnız ayak kısmını gösterecek küçük parça aynalar kullanılması tavsiye olunur. Dekoratif aynalar tavan süsü için de kullanılabilir.

Her bir mağazanın diğer vazgeçilmezlerinden olan detay vitrin ve raflardır. Ayakkabı dükkanı için duvarda cam raflar kullanılırsa ürünlerin görsel olarak havada asılı durduğu görümünü kazanırsınız. Bu yöntem aynı zamanda mekana genişlik görünümü verir. Yeni koleksiyon ürünleri orta bölüm raflarda sade vitrin görünümü yaratarak sergileyebilirsiniz. Dükkanın dış vitrinlerini mevsime göre (örneğin: sonbaharda kuru yapraklarla, yazda çiçeklerle veya sadece dekoratif kutularla) tasarlayabilir, indirimli veya yeni koleksiyon ürünleri sergileyebilirsiniz. Ayakkabı dükkânlarında cansız mankenler genellikle tercih edilmez. Dükkan içi fazla dekor ürünler kullanılması tavsiye edilmiyor. İçeriye giren müşteri yalnız ürüne konsantre olmalı.

Dekorasyon amaçlı mağazalarda mor, koyu yeşil, lacivert veya deri kaplamalı koltuklar kullanılarak müşterilerinizin ürünleri daha rahat denemelerini sağlayabilirsiniz. Koltuk seçerken ahşap, işlemeli ürünlerden uzak durmanızı özellikle tavsiye ederiz. Önemli olan müşterilerinizin rahat etmesidir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment